^Zpátky nahoru
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

projekt "Měsíc knihy"

Dobré ráno kamarádi, knížky máme všichni rádi.
Kolik je v nich tajemství, kdo poslouchá, dobře ví,
že tam bydlí pohádky s nádhernými obrázky,
ale také básničky, říkadla a písničky.

Maminka mi každý večer, čte z mé krásné knížky,
zrovna se v ní prohánějí, dvě kouzelné myšky.
Jsou v ní draci, princezny, kouzla staré babizny,…
Než mi klesnou oči, všechno dobře skončí.

 

 

V měsíci březnu slavíme MĚSÍC KNIHY. S knihami se děti setkávají každý den, ale vědí, jak taková kniha vzniká? Jaké druhy knih máme? Jak se k nim správně chovat? Kde se dá kniha koupit či půjčit?...

Cílem našeho týdenního projektu, který byl spojen s návštěvou místní knihovny, bylo prohloubit u dětí pozitivní vztah ke knihám, připomenout si, že kniha je nejenom dobrým společníkem, ale že se díky ní můžeme podívat do světa fantazie, prožít mnohá dobrodružství, anebo se na chvíli můžeme stát pohádkovými hrdiny. Děti se dozvěděly, nejen jak taková kniha vzniká, ale také jak se ke knihám správně chovat, co se v nich ukrývá, kde je najdeme, kde si je můžeme vypůjčit a seznámily se s pojmy spisovatel a ilustrátor. Přinesly si své oblíbené knihy, které ostatním spolužákům představily, proměnily se na chvíli na spisovatele a vymýšlely pokračování příběhů. V připravených pracovních listech pracovaly s textem a vyhledávaly zadané informace týkající se hlavních hrdinů. Ve výtvarné výchově pak navrhovaly obálky svých knih.
Projekt děti zaujal, pracovaly s nadšením a snad se i podařilo pro pravidelné čtení získat některé nečtenáře.

komenský111612131415

Copyright © 2018. Zš a Mš Bujanov. Všechna práva vyhrazena, bez výslovného souhlasu je zakázáno jakýmkoliv způsobem šířit veškeré materiály.