^Zpátky nahoru
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Geometrie zábavně a hravě

„Hry nejsou všelék, ale ukazují laskavou a usměvavou tvář matematiky, ne tu strnulou a přísnou.“    J. Neulinger

images 1

 

Stejně jako matematika, také geometrie nás uvádí v úžas. Zjednodušeně můžeme říci, že geometrie je matematikou tvaru a prostoru. Nachází se všude kolem nás již od pradávna, povědomí o ní měli již zřejmě lidé v paleolitu.
Jak ji ale zábavně a srozumitelně podat dětem? S paní učitelkou Radkou Stoličkovou to jde! Inspirací nám byly nejen různé konstruktivní činnosti, vyzkoušeli jsme také naší novinku multifunkční kreativní 3D pero, se kterým jsme vyráběli prostorové modely, skládali jsme origami, společně jsme se zamysleli i nad zázračnými starověkými stavbami a při našich vycházkách jsme se stali nadšenými objeviteli symetrie v přírodě.

stáhnoutelektronické lego3D perostáhnout 12

 

Copyright © 2018. Zš a Mš Bujanov. Všechna práva vyhrazena, bez výslovného souhlasu je zakázáno jakýmkoliv způsobem šířit veškeré materiály.