^Zpátky nahoru
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Prožitkové vzdělávání - Planetárium

PROŽITKOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ - NÁVŠTĚVA HVĚZDÁRNY A PLANETÁRIA A PROHLÍDKA HARDTMUTHOVY VILY

gif 1

Dne 10.1.2023 zůstaly dveře naší školičky zavřené z důvodu bezproudí. Kdo si ale myslí, že jsme se ten den neučili, tak se velice mýlí.
Nejde elektrika? - nebudeme moci svítit. Když se nesvítí, je tma, …. A tyto myšlenkové pochody nás přivedly až k tématu VESMÍR. No a tak jsme se ponořili do hlubin vesmíru a s využitím prožitkového učení jsme navštívili HVĚZDÁRNU A PLANETÁRIUM v Českých Budějovicích.
Zde měly děti možnost nahlédnout na Slunce a planety naší sluneční soustavy. Dětskou formou jim byly přiblíženy informace o planetách, objevovaly známá souhvězdí a díky této projekci měly děti možnost proletět se vesmírem a s úžasem si jej prohlédnout. Stejně tak měly možnost se seznámit i s mezinárodní vesmírnou stanicí a shlédnout film o tom, jak to na takové mezinárodní kosmické stanici chodí, jak kosmonauti jedí, pijí, spí, pečují o svou hygienu a třeba i chodí na záchod.
Ve škole jsme potom na toto téma ještě navázali a při pracovních činnostech jsme vyráběli vesmír, planety a souhvězdí. ¨S pomocí planet jsme si potrénovali čtenářskou gramotnost, matematické představy, grafomotoriku a prostorovou orientaci. A za domácí úkol děti měly podívat se s rodiči na večerní oblohu a pozorovat měsíc, souhvězdí a hvězdy.

 Chcete si také ověřit své znalosti ohledně záludné sluneční soustavy? Můžete zde Záludná Sluneční soustava (hvezdarnacb.cz)

 Další zastávkou na naší cestě při návštěvě Č. Budějovic byl výukový program v DDM České Budějovice, kde jsme si nejen měli možnost prohlédnout zdejší chovatelskou stanici a vidět tak drobná zvířata jako křečky, potkany, myši, osmáky, činčily, morčata, hady, ježka, chameleona, pavouky,.... ale samozřejmě jsme se dozvěděli i spoustu zajímavostí ze života těchto zvířat.
A nevynechali jsme ani nabídku prohlédnout si prostory DDM, respektive vydat se na prohlídku Hardtmuthovy vily, kde DDM sídlí a seznámit se tak s touto chráněnou kulturní památkou.
Z Českých Budějovic jsme odjížděli spokojeni a plni nových zážitků a vědomostí.

1030318122234567

Copyright © 2018. Zš a Mš Bujanov. Všechna práva vyhrazena, bez výslovného souhlasu je zakázáno jakýmkoliv způsobem šířit veškeré materiály.